اخبار > امکان دسترسی به 500 عنوان دایره المعارف الکترونیکی در دانشگاه سمنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   امکان دسترسی به 500 عنوان دایره المعارف الکترونیکی در دانشگاه سمنان   

مدير كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه از دسترس پذیر کردن الکترونیکی دايره العمارفها در سطح دانشگاه  خبر داد. دکتر رحمان معرفت ضمن اعلام این خبر گفت: به همت کارکنان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه در كتابخانه ديجيتال دانشگاه سمنان پانصد عنوان دايره المعارف در شکل کتاب الکترونیکی (ebook ) و در همه موضوعات تخصصی مرتبط با علوم و دانش بشری آماده ارائه به جامعه دانشگاهی شده است.

دکتر رحمان معرفت از تعریف سطح دسترسي به دايره المعارفها در داخل و خارج دانشگاه خبر داد و افزود از نظر سطح دسترسي، براي كاربران داخل دانشگاه (تحت IP دانشگاه سمنان) متن کامل قابل استفاده می باشد و براي كاربران خارج از دانشگاه فقط ده  صفحه اول دایره المعارف های مذکور قابل مشاهده و استفاده می باشد.

معرفت همچنین افزود: همکاران محترم، پژوهشگران گرامی و دانشجویان ارجمند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی مناسب در خصوص حوزه های موضوعی و  نحوه استفاده از دایره المعارف ها با مسئول کتابخانه دیجیتال دانشگاه سمنان (سرکار خانم خوشبین به شماره داخلی 5138 و مستقیم 31535138 و یا  آدرس ایمیل: A_khoshbin@staff.semnan.ac.ir ) ارتباط برقرار کنند.

استادیار علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان  همچنین افزود که دایره المعارف ها (Encyclopedias)  از منابع مرجع مهم و حاوی چکیده دانش بشری و از منابع معتبری هستند که دانشجویان می توانند در بخش های مختلف فعالیت های علمی و پژوهشی خود به آنها مراجعه کنند. اعتبار دایره المعارف ها با توجه به اعتبار سرویراستاران و نیز هیئت تحریریه آنهاست که معمولا با متخصصان موضوعی مرتبط هستند. کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد در تلاش است تا برای گسترش دایره العمارف های الکترونیکی و دسترس پذیر کردن آنها برای عموم کاربران دانشگاه اقدامات موثرتری نماید. برای دسترسی و مشاهده دایره العمارف های دانشگاه سمنان می توانید اینجا را کلیک کنید.

 

 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار كتابخانه ها    1397/07/19 ساعت :٠٨:٣٢     تعداد نمایش:714    کد خبر:١٤٤٠٧

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 304457
 بازدید امروز : 233
 کل بازدید : 2066712
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3438