اخبار > افتتاح کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان در هفته دولت


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   افتتاح کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان در هفته دولت    

در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت ، با حضور دکتر غلامی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری از پروژه بزرگ ساختمان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان پرده برداری شد .

وب سایت معتبر arthitectural طرح آمفی تئاتر و کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان را در کنار طرح بزرگترین معماران دنیا از جمله زاها حدید ، نورمن فاستر استیون هال و گروه BIG به عنوان پربازدیدکننده ترین طرحهای فرهنگی دنیا در سال 2012 اعلام نموده است.طرح این ساختمان به عنوان کانسپت های برتر معماری و هنر در مجلات و وب سایتهای معتبر بین المللی به صورت پی در پی به چاپ رسیده است .

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان شامل بخش امانت، مرجع و پایان نامه در دو مخزن شماره 1(کتب فنی- مهندسی و علوم پایه  و همچنین مخزن شماره 2(کتب علوم انسانی ، گردشگری و کویرشناسی)، سالن های مطالعه خواهران و برادران بصورت مستقل هر کدام با ظرفیت 140 نفر ، سالن مطالعات گروهی ، مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه دیجیتال خواهران و برادران ، بخش پشتیبانی سیستم ها ، سفارشات و....است .

در این پروژه سعی شده که حجم مجموعه کتابخانه دانشگاهی و سالن آن بعنوان یک تندیس یا یک عکس به یاد ماندنی باقی بماند .گره و چفد ضربدری در نما ,حجم را از نظر بصری به هم پیوسته نشان میدهد .در حالی که شیشه های ثابت تیره مثلثی شکل فضا را روشن میکند و در واقع به نوعی با نور و سایه بازی میکند. این عناصر با کاهش نور خورشید بخصوص در تابستان گرم و خشک سمنان یک فضای آرام را بوجود می آورد .

یادآور می شود که ساخت این پروژه سال 1387 شروع و آبان سال 96 کار انتقال مجموعه منابع از کتابخانه های دانشکده های داخل پردیس به ساختمان فعلی کتابخانه مرکزی آغاز و تا بهمن 96 بطول انجامید. و سرانجام در چهارمین روز از گرامیداشت هفنه دولت سال 97، با حضور وزیر علوم پرده برداری شد.


 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار تصويري, اخبار كتابخانه ها    1397/06/06 ساعت :١٤:٢٨     تعداد نمایش:450    کد خبر:١٣٩٨٤

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 289115
 بازدید امروز : 726
 کل بازدید : 1854354
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2813