اخبار > گزارش استفاده از سامانه همانندجو در دانشگاه سمنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   گزارش استفاده از سامانه همانندجو در دانشگاه سمنان    

دکتر رحمان معرفت، مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه گفت: بر پایه گزارش کارشناس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان، تاکنون 380 نفر از اعضاء هیأت علمی دانشگاه سمنان در سامانه همانندجو عضو شده اند. سامانه همانندجو، سامانه ای است که توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) طراحی و راه­اندازی شده است و وظیفه همانندجویی پایان نامه­های تحصیلات تکمیلی دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی را بر عهده دارد.

لازم به ذکر است که دانشگاه سمنان تا کنون بیش از 5000 عنوان پایان نامه تحصیلات تکمیلی را به کمک این سامانه همانندجویی کرده است. دکتر معرفت همچنین یادآور شد برای جلوگیری از همانندی متن پایان­نامه­های تحصیلات تکمیلی، دانشجویان دوره­های تحصیلات تکمیلی می­توانند با مراجعه به بخش هماننندجویی سایت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد (اینجا) از امکانات این سایت بهره گیرند.

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه همچنین افزود: کاربران محترم دانشگاه برای پاسخ به پرسشها و مشکلات مرتبط با سامانه همانندجو می­توانند با نماینده همانندجو در دانشگاه سمنان (سرکار خانم خوشبین به شماره 31535138 و یا آدرس ایمیل A_khoshbin@staff.semnan.ac.ir)  تماس برقرار کنند.

 

 

 

 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار كتابخانه ها    1397/06/25 ساعت :١٤:٤١     تعداد نمایش:550    کد خبر:١٤١٥٠

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 298573
 بازدید امروز : 830
 کل بازدید : 1969175
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/3907