اخبار > آیین اختتامیه مراسم هفته کتاب و کتابخوانی و نمایشگاه کتاب تخصصی فارسی و انگلیسی در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   آیین اختتامیه مراسم هفته کتاب و کتابخوانی و نمایشگاه کتاب تخصصی فارسی و انگلیسی در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان   

در آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی (چهارشنبه 30 آبان 97)آیین تکریم و تجلیل کتابداران کتابخانه های دانشگاه سمنان با حضور دکتر سیف اله سعدالدین، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ، سرکار خانم دکتر عصمت اسماعیلی مشاور معاون پژوهشی در امور کتابخانه ها و همچنین دکتر رحمان معرفت، مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد در محل سالن همایشها و کارگاه های کتابخانه مرکزی برگزار شد.

در این مراسم ابتدا دکتر رحمان معرفت ضمن خوش آمدگویی و تبریک به همه شرکت کنندگان در مراسم ، از زحمات ارزنده کتابداران و انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی در برگزاری و نکوداشت مراسم هفته کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد. همچنین ایشان به فعالیتهای انجام شده در هفته کتاب و کتابخوانی از جمله برپایی سومین نمایشگاه تخصصی کتاب ، برگزاری کارگاه ها و سخنرانی های مختلف با محوریت کتاب و کتابخوانی و منابع علمی دانشگاه ، بازدید اقشار مختلف از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه در روز کتابخانه بدون دیوار و.... اشاره کرده و از زحمات کلیه مسئولین دست اندرکار و کارکنان کتابخانه و دانشجویان گروه علم اطلاعات و دانش شناسی تقدیر کردند.

در این مراسم دکتر سعدالدین ضمن جایگاه ویژه کتابخانه در دانشگاه از کتابخانه مرکزی و مرکز دانشگاه به عنوان دومین ویترین مستقر در دانشگاه یاد کرد و خاطر نشان کرد با افتتاح ساختمان جدید کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان باید بسوی وسیعتر شدن فعالیتها، الگو سازی از سایر کتابخانه های دانشگاهی برتر و شرکت در نمایشگاه های مختلف کتاب در سطوح بالاتر گام برداشت.

در ادامه، سرکار خانم دکتر اسماعیلی ضمن تشکر از همه مسئولین و کتابداران در برگزاری مراسم هفته کتاب به بیان مسائل و مشکلات فعلی کتابخانه از جمله عدم وجود بخش نشریات چاپی و.... پرداختند.

در پایان مراسم نیز به همه کتابداران تلاشگر و برگزارکنندگان کارگاهها و سخنرانی های انجام شده و همچنین دانشجویان دست اندکار در برگزاری مراسم هفته کتاب از طرف معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه لوح تقدیری اهدا شد.

در مراسم اختتامیه هفته کتاب و کتابخوانی ، سومین نمایشگاه کتاب تخصصی که با حضور ناشران داخلی و نمایندگان ناشران خارجی در محل کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد برگزار شد، به کار خود پایان داد. این نمایشگاه به همت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه و با همکاری انجمن علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان نمایشگاه تخصصی از آثار منتشر شده در حوزه های مختلف دانشگاهی در روز دوشنبه 26 آبانماه لغایت 30 آبان  سال جاری در محل کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه برگزار شد.