اخبار > اهدا بیش از سی سند تاریخی از دوره های صفویه و قاجاریه به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   اهدا بیش از سی سند تاریخی از دوره های صفویه و قاجاریه به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه   

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه از اهدا بیش از سی سند مهم و معتبر مرتبط با دوره های  مختلف تاریخی به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان خبر داد. دکتر رحمان معرفت با اعلام این خبر افزود: با همت کارشناسان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و با حمایت ریاست محترم دانشکده هنر بیش از سی سند معتبر مرتبط با قباله نامه ها، وقف نامه ها، و... به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد اهدا شد. این اسناد که توسط شهروند فرهیخته شهر سمنان جناب آقای سروش معتمدی به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان اهدا شد، حاوی اطلاعات مهمی درخصوص دوره های مختلف تاریخی شهر سمنان بویژه دوره قاجاریه و صفویه می باشد.

در این مراسم دکتر سیف اله سعدالدین، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن تشکر از جناب آقای معتمدی بابت اهدای این اسناد، از لزوم حفاظت از آثار پیشینیان برای ایجاد زمینه لازم برای پژوهش های علمی مرتبط با این اسناد سخن گفتند. دکتر سعدالدین همچنین از عموم همشهریان سمنانی درخواست کردند تا در صورت امکان با اهدا اسناد خود به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه، زمینه تحقیقات علمی و پژوهش های مناسب برای پژوهشگران جوان را فراهم کنند.

استاد برجسته دانشگاه سمنان همچنین افزود: یکی از فعالیت های اثرگذار و مهم کتابخانه  مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان فراهم آوردن و دسترس پذیر کردن اسناد مهم و تاریخی برای پژوهشگران به صورت علمی و حرفه ای است. گروه های علمی مختلف هنر، مهندسی شیمی، علم اطلاعات و دانش شناسی، و ادبیات و زبان شناسی می توانند با توانمند های علمی خود می توانند در حوزه بررسی، ثبت و ضبط و نگهداری حرفه ای و علمی اطلاعات موجود در اسناد و حفاظت و پاسداشت این اسناد مهم تاریخی به جا مانده از دوران و اعصار گذشته، به فرهنگ وتمدن این مرز بوم  کمک نمایند و در خدمت مردم فهیم استان سمنان باشند.

در ادامه، جناب آقای معتمدی از تلاش های خود برای ثبت و نگهداری این اسناد سخن گفتند و خواستار انجام تحقیقات و پژوهش های متناسب با محتوای این اسناد در دانشگاه سمنان و توسط محققان جوان شدند.

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه در پایان اشاره کردند که کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان پذیرای اسناد اهدایی مختلف (قباله نامه ها، وقف نامه ها، اسناد زمین، اسناد توزیع آب، و ...) می باشد و شهروندان محترم استان سمنان می توانند برای اهدا اسناد با کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد (به شماره 31535134) تماس بگیرند.

همچنین در این مراسم از جناب آقای سروش معتمدی شهروند گرانقدر سمنانی که با اهدا این اسناد به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد زمینه پژوهش های حرفه ای در این حوزه را فراهم کردند تقدیر و تشکر شد و لوح یادبودی به رسم سپاسگزاری از این حرکت ارزشمند از سوی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان به ایشان تقدیم شد. لازم به ذکر است که اسناد مذکور مدتها در دانشکده هنر نگهداری می شده است که با همکاری اساتید دانشکده و ریاست محترم دانشکده هنر در طی مراسم مذکور به کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد اهدا شد.

 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار كتابخانه ها, اطلاعیه ها    1398/10/11 ساعت :٠٩:٥٥     تعداد نمایش:379    کد خبر:١٧٨٥٧

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 311360
 بازدید امروز : 495
 کل بازدید : 2157287
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/6970