اخبار > دانشگاه سمنان در میان برگزیدگان استفاده از همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۸


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   دانشگاه سمنان در میان برگزیدگان استفاده از همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۸   

سرپرست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان اعلام کرد که بر اساس گزارش پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) دانشگاه‌های برگزیده سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۸در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها، و پیشنهاده‌ها اعلام شدند که در این میان؛ دانشگاه شیراز، دانشگاه فردوسی مشهد، و دانشگاه سمنان رتبه‌های نخست تا سوم همانندجویی را در سال تحصیلی ۱۳۹۷- ۱۳۹۸ به دست آورده‌اند.

دکتر روح اله خادمی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر 383 نفر از دانشگاه سمنان در سامانه همانندجو عضو هستند، همچنین در سال تحصیلی ۱۳۹۷- ۱۳۹۸تعداد درخواست های اعضاء (هیات علمی) دانشگاه سمنان  1478 عنوان و تعداد درخواست های کاربران (غیر از هیات علمی) دانشگاه سمنان 592 عنوان می باشد. بدین ترتیب دانشگاه سمنان رتبه سوم همانندجویی را در سال تحصیلی ۱۳۹۷- ۱۳۹۸در بین دانشگاه های کشور به دست آورده است.

استادیار گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان همچنین افزود: بر اساس تبصره نه قانون "پيشگيري و مقابله با تقلب در تهيه آثار علمي" مصوب 31 مرداد 1396 مجلس شوراي اسلامي، کاربرد سامانه همانندجو براي پيشنهاده‌ها (پروپوزال‌ها)، پايان‌نامه‌ها، و رساله‌ها در حوزه‌هاي علميه و همچنين دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، و مؤسسه‌هاي آموزش عالي، پژوهشي، و فناوري دولتي و غيردولتي کشور الزامي است.

دکتر خادمی خاطر نشان کرد : برای جلوگیری از همانندی متن پایان نامه ها اعضا و کاربران دانشگاه می توانند با مراجعه به بخش همانندجویی سایت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد از امکانات این سایت بهره گیرند. سرکار خانم خوشبين نماينده دانشگاه سمنان براي پشتيباني از اين سامانه هستند که براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين سامانه مي توان با ايشان (از طريق ايميل A_khoshbin@staff.semnan.ac.ir  و داخلي 5138) ارتباط برقرار کرد.

 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار تصويري, اخبار كتابخانه ها    1398/11/01 ساعت :١٠:٥٥     تعداد نمایش:380    کد خبر:١٨٠٠٦

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 311390
 بازدید امروز : 719
 کل بازدید : 2157511
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/5920