اخبار > آغاز به کار سامانه پرسش‌نامه‌ساز (پُرسا)


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   آغاز به کار سامانه پرسش‌نامه‌ساز (پُرسا)    

 

 

 به گزارش «روابط عمومي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران» سامانه پرسش‌نامه‌ساز (پُرسا) در پاسخ به نياز پژوهشگران كشور در آسان‌سازيِ فرايند پژوهش، در نشاني PORSA.IRANDOC.AC.IR، راه‌اندازي و در دسترس همه پژوهشگران كشور گذارده شده است. پُرسا، سامانه‌اي برخط براي ياري پژوهشگران در گردآوري و تحليل داده‌هاي پژوهشي با فناوري‌هاي نوين است. اين سامانه هوشمند، در چارچوب استانداردهاي روز و بر پايه نيازهاي پژوهشگران ايراني استوار است. پُرسا به پژوهشگران و سازمان‌ها و كسب‌وكارها كمك مي‌كند تا پرسش‌نامه‌هاي خود را به آساني بسازند و آن را در ميان پاسخ‌گويان پخش كنند و داده‌هاي دريافت شده را در گزارش‌هاي گوناگون و حرفه‌اي ببينند و اگر خواستند، اين داده‌ها را براي تحليل بيشتر به نرم‌افزارهاي آماري ببرند.

مهمترین خدمات پرسشنامه آنلاین پُرسا به این شرح است :

در پُرسا تحلیل پرسش‌های متنی توسط هوش مصنوعی طراحی شده برای سامانه صورت می‌گیرد. همچنین سامانه به صورت هوشمند ورودی‌های کاربر را بررسی کرده و در صورت لزوم پیام اخطار یا خروجی مناسب، نمایش می‌دهد، ارائه گزارش‌های لحظه‌ای در قالب نمودارهای گرافیکی تعاملی و دریافت خروجی به صورت اکسل وزن‌دار، فایل آماده برای SPSS و همچنین محاسبه پویای آلفای کرونباخ، افزودن به وبگاه، و دریافت لینک پاسخ، نسخه متنی و کیو آر کد پرسش‌نامه از ویژگی‌های مهم سامانه پُرسا است.سامانه پُرسا با تاکید بر ویژگی سهولت استفاده برای کاربر، در سازگاری کامل با زبان فارسی و به صورت واکنش‌گرا و سازگار با صفحه نمایش با اندازه‌های مختلف طراحی شده است. همچنین در هر قسمت از سامانه راهنمای واکنشی و نوشتاری در اختیار کاربران قرار دارد. و ...

به طور کلی پرسا به پژوهشگر/ کاربرکمک می‌کند تابه آسانی پرسش‌نامه را ارسال و ردگیری کند،پاسخ‌ها را بدون محدودیت جمع‌آوری و تحلیل کند و به صورت پویا آلفای کرونباخ را محاسبه کند.

یادآور می شود جهت بهره گیری از این سامانه از نسخه روزآمد مرورگرهای گوگل کروم (Google Chrome) یا فایرفاکس (FireFox) می توان استفاده کرد.

 

 

 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار تصويري, اخبار كتابخانه ها    1399/04/29 ساعت :١٢:٣٧     تعداد نمایش:227    کد خبر:١٩٤٢١

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 311363
 بازدید امروز : 509
 کل بازدید : 2157301
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/6850