اخبار > بازديد هيئت رئيسه دانشگاه از مجموعه در حال ساخت مركز اسناد و موزه كتابخانه مركزي


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   بازديد هيئت رئيسه دانشگاه از مجموعه در حال ساخت مركز اسناد و موزه كتابخانه مركزي    

سرپرست كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه از بازديد هيئت رئيسه دانشگاه از  مجموعه در حال ساخت اسناد  و موزه كتابخانه مركزي خبر داد. دكتر خادمي ضمن اعلام اين خبر افزود: افتتاح و راه اندازي اين مركز در آينده اي نزديك اتفاق خواهد افتاد. گروه هاي علمي و آموزشي مختلف دانشگاه همچون گروه هنر، علم اطلاعات و دانش شناسي، ادبيات و زبان شناسي با توانمندي هاي علمي خود مي توانند در حوزه پژوهش، بررسي، ثبت و ضبط و نگهداري حرفه اي و علمي اطلاعات موجود در اسناد و حفاظت و پاسداشت اين اسناد مهم تاريخي به جا مانده از دوران و اعصار گذشته، به فرهنگ وتمدن اين مرز بوم كمك نمايند.

 دكتر روح اله خادمي با اعلام اين خبر افزود: در جريان اين بازديد، رياست محترم دانشگاه در خصوص ضرورت و اهميت راه اندازي اين مركز ارزشمند سخن گفتند. دكتر مسعود نصيري به فراهم آوري ، سازماندهي و دسترس پذير كردن اسناد مهم و تاريخي براي پژوهشگران به صورت علمي و حرفه اي از طريق مركز اسناد و موزه كتابخانه مركزي اشاره كردند. ايشان بر تقويت ارتباط با ساير مراكز استان و سازمانها در خصوص فراهم آوري اسناد موزه اي مرتبط گستره استان سمنان و سمنان شناسي تاكيد كردند.

سرپرست كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه نيز در پايان اشاره كردند كه كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه سمنان پذيراي اسناد اهدايي مختلف (قباله نامه ها، وقف نامه ها، اسناد زمين، اسناد توزيع آب، و ...) مي باشد و شهروندان محترم استان سمنان مي توانند براي اهدا اسناد با كتابخانه مركزي و مركز اسناد (به شماره 31535134) تماس بگيرند.

ياد آور مي شود كه تا كنون تعداد زيادي از اسناد مهم و معتبر مرتبط با قباله نامه ها، وقف نامه ها، و... گردآوري و اهدا شده و پس از تکمیل و افتتاح این بخش آماده ارائه خدمات به پژوهشگران و دانشجویان خواهد بود. اين اسناد حاوي اطلاعات مهمي درخصوص دوره هاي مختلف تاريخي شهر سمنان بويژه دوره قاجاريه و صفويه مي باشد.


 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار كتابخانه ها    1399/07/20 ساعت :١٠:٠٩     تعداد نمایش:193    کد خبر:١٩٩٨٣

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 311389
 بازدید امروز : 716
 کل بازدید : 2157508
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/8561