اخبار > برگزیدگان اولین جشنواره ملی دانشجویی کاریکاتور دانشگاه سمنان اعلام شد


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   برگزیدگان اولین جشنواره ملی دانشجویی کاریکاتور دانشگاه سمنان اعلام شد   

دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی دانشجویی کاریکاتور کتاب، مطالعه و خواندن اعلام کرد: با معرفی برگزیدگان، اختتامیه اولین جشنواره ملی دانشجویی کاریکاتور دانشگاه سمنان برگزار شد و این جشنواره به کار خود پایان داد. دکتر رحمان معرفت افزود:  در مجموع 50 اثر به جشنواره رسید و در داوری اولیه، بخشی از آثار که کیفیت لازم را از دیدگاه داوران جشنواره نداشتند کنار گذاشته شدند. تعداد 19 اثر به مرحله دوم داوری رسید. فرایند داوری از حیث بدیع بودن، حاوی محتوای اثرگذار، جذاب بودن، تکراری نبودن، کپی نبودن و سایر شاخص ها، مورد بررسی دقیق داوران محترم قرار گرفت. فرایند داوری آثار بصورت داوری بدون نام انجام گرفت. هیچ یک از داوران اطلاعی درباره پدیدآورندگان آثار نداشتند.

استادیار علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان افزود: سه اثر حائز رتبه های اول، دوم و سوم که مرتبط با دانشجویان ارتباط تصویری بودند عبارتند از: رتبه اول (خانم مریم السادات میرحسنی) و رتبه دوم (جناب آقای همایون عبدالرحیمی) و رتبه سوم (خانم شقایق محمدی). همچنین اثر ارسالی جناب آقای حسین شادمان نیز به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد.

 

بیانیه کمیته داوران جشنواره نیز به شرح زیر است"

" کارتون و کاریکاتور گونه هایی از هنرهای تجسمی هستند که همواره ارتباطی عمیق و مستقیم با مخاطب خود برقرار کرده و می توانند پیچیده ترین مفاهیم را در کوتاهترین زمان ممکن منتقل نمایند.
در اولین جشنواره ملی دانشجویی کاریکاتور با موضوع کتاب، مطالعه و خواندن، هیات داوران این جشنواره در چند مرحله آثار رسیده به دبیرخانه را به لحاظ فرمی و محتوایی مورد بررسی قرارداده و سعی نمود با توجه به اینکه مسابقه در سطح دانشجویی برگزار می شود نسبت به کمبودهای تکنیکی و محتوایی آثار با دیده اغماض نگریسته و آثار را قضاوت نماید.


بدون شک نتیجه حاضر حاصل نگاهی نسبی به آثار بررسی شده بوده و به هیچ وجه معیاری برای تعیین استانداردهای شاخص و حرفه ای این رشته نیست. اما تنوع آثار رسیده به دبیرخانه و وجود استعدادهای جوان در بین شرکت کنندگان، نوید آینده ای روشن را برای این رشته در کشورمان می دهد.

بدون شک این مسابقه نیز فرصتی را برای معرفی این استعدادهای جوان فراهم می آورد و برگزیدگان این جشنواره باید توجه داشته باشند که این شروع راه است و نه مقصد.

با آرزوی توفیق روز افزون برای این عزیزان و سایر شرکت کنندگان در جشنواره.

باشد که دست در دست هم قدمی مثبت و هرچند کوچک در راستای اعتلای فرهنگ کتابخانی در میهن عزیزمان برداشته باشیم. تا چه پیش آید و چه در نظر افتد"

 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار تصويري, اخبار كتابخانه ها    1398/07/23 ساعت :٠٩:٢٣     تعداد نمایش:490    کد خبر:١٧١٢٠

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 311402
 بازدید امروز : 759
 کل بازدید : 2157551
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/9451