اخبار > برگزیدگان جشنواره ملی کاریکلماتور کتاب، مطالعه و خواندن دانشگاه سمنان معرفی شدند


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   برگزیدگان جشنواره ملی کاریکلماتور کتاب، مطالعه و خواندن دانشگاه سمنان معرفی شدند   

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه اعلام کرد: طی مراسمی با حضور معاون پژوهش و فناوری، معاون فرهنگی و دانشجویی، اعضای هیئت علمی و مدیران گروه های آموزشی، دانشجویان و پژوهشگران حوزه کاریکلماتور، آیین اختتامیه "اولین جشنواره ملی دانشجویی کاریکلماتور کتاب، مطالعه و خواندن در دانشگاه سمنان" برگزار شد و برگزیدگان این جشنواره ملی معرفی شدند و این جشنواره در روز دوشنبه بیستم آبانماه با رسیدن به اهداف خود با موفقیت به سرانجام رسید.

دبیر اجرایی این جشنواره ملی کاریکلماتور کتاب همچنین افزود: در ابتدای این مراسم پس از گزارش دبیر اجرایی جشنواره در خصوص روند برگزاری، سرکار خانم دکتر عصمت اسماعیلی به عنوان دبیر علمی همایش گزارشی از روند داوری ارائه نمودند.

با نظر کمیته داوران جشنواره، رتبه های اول تا سوم جشنواره مشخص شد و شش اثر نیز به عنوان اثر قابل تقدیر انتخاب شدند. استادیار علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان اسامی برگزیدگان اولین جشنواره ملی دانشجویی کاریکلماتور کتاب، مطالعه و خواندن در دانشگاه سمنان را به ترتیب زیر اعلام کرد:

1.      نفر اول جشنواره جناب آقای سید احمد طباطبایی

2.      نفر دوم جشنواره سهیلا ملک محمودی

3.      نفر سوم جشنواره جناب آقای یاسین اسدی جمنانی

آثار  افراد شایسته تقدیر جشنواره:

1.      سرکار خانم رکسانا نجف

2.      سرکار خانم ها سکینه فلسفین و زکیه عرب

3.      جناب آقای محمد جلیلوند

4.      جناب آقای حسین کرمی

5.      سرکار خانم محدثه عبدالهی

6.      سرکار خانم زهرا مرادی بیارجمندی

7.      سرکار خانم مهسا بهار

در ادامه برنامه اختتامیه، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به جایگاه والای طنز در ادبیات و آثار نویسندگان ایرانی، ضمن تشکر از عوامل اجرایی و کمیته داوران در برگزاری موفق این جشنواره ملی، خواستار استفاده از کاریکلماتور به عنوان ابزاری برای جلب توجه ویژه دانشجویان و اساتید به مقوله کتاب و مطالعه شدند و از برگزاری جشنواره های کاریکلماتور در سالهای آتی حمایت کردند.

همچنین مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان سمنان، جناب آقای شاکری نیز به عنوان سخنران بعدی، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در کشور، از اهمیت استفاده از ابزارهای علمی و تحقیق های دانشگاهی در اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه سخن گفتند.

سخنران ویژه مراسم و پژوهشگر برجسته طنز کشور، سرکار خانم رویا صدر، نیز با ارائه مقاله ای جامع و مبسوط در خصوص کاریکلماتور ضمن اشاره به سوابق این موضوع، به قرائت برخی کاریکلماتورهای جالب، انتقادی، اثر گذار و پرمحتوای کاریکلماتوریست های جوان کشور پرداختند. همچنین، صفورا عربیان، دبیر علمی دانشجویی انجمن علم اطلاعات و دانشجویی نیز به نمایندگی از دانشجویان، به عنوان سخنران پایانی، ضمن تشکر از مدیران فرهنگی دانشگاه گزارشی از چالش های برگزاری جشنواره ارائه داد و خواستار تداوم این جشنواره در سالهای آینده شد.

بخش پایانی مراسم، نیز اهدای لوح یاد بود و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره بود. همچنین در انتهای مراسم از کمیته علمی و اجرایی همایش تقدیر شد.


 
 

  

 


      

دانلود فايل : IMG-20191111-WA0005.jpg ( 65KB )

 گروه خبری :اخبار كتابخانه ها, اطلاعیه ها    1398/08/21 ساعت :٠٥:١١     تعداد نمایش:341    کد خبر:١٧٣١٦

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 311375
 بازدید امروز : 655
 کل بازدید : 2157447
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/7471