انتخاب نماینده دانشگاه سمنان به عنوان نماینده شایسته سامانه همانندجو بین نمایندگان دانشگاه های کشور در سال 1401

اعظم خوشبین نماینده دانشگاه سمنان به عنوان نماینده شایسته سامانه همانندجو بین نمایندگان دانشگاه های کشوردر سال 1401 انتخاب شد.

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد با اعلام این خبر افزود:بنا به گزارش ایرانداک و با توجه به بررسی عملکرد نمایندگان دانشگاه های کشور در پیاده سازی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی در پژوهشگاه ایرانداک ، اعظم خوشبین یکی از کارشناسان مجرب کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد به عنوان نماینده شایسته سامانه همانندجو در سال 1401 انتخاب شد.

روح اله خادمی خاطر نشان کرد: سامانه همانندجو با پشتوانه متن کامل و در حال افزایش صدها هزار عنوان از تازه‌ترین پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و دیگر مدارک علمی در پاسخ به خواست جامعه علمی کشور برای بهبود اخلاق علمی و حمایت از مالکیت فکری و معنوی و هم‌چنین پیش‌گیری از بدرفتاری‌های علمی راه‌اندازی شده است. همانندجو با جست‌وجوی خودکار در متن کامل پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و دیگر مدارک علمی در ایرانداک و همچنین در وب، نوشته‌های همانند را بازیابی و اندازه‌ی همانندی و منبع اطلاعات همانند را نمایش می‌دهد.

ریاست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد همچنین ضمن تقدیر از تلاش ها و خدمات ارزشمند ایشان در امور مربوط به همانندجویی کسب این عنوان را حضور ایشان تبریک گفت .

خادمی در پایان افزود: دانشگاه سمنان به ویژه کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد در سالهای اخیر خدمات ارزنده و چشم گیری در  خصوص امور همانندجویی ارائه کرده است و یکی از دانشگاه های فعال در سامانه همانندجویی است.

یادآور می شود برای کاربست این سامانه، پژوهشگران و مؤسسه‌ها و نشریه‌ها و همایش‌ها می‌توانند به عضویت این سامانه در آیند و از آن پس با ورود به سامانه، نوشته‌های خود را بارگذاری و نتیجه همانندجویی را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنند.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

 -

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *