فراخوان پویش "اول‌کتاب عشق نامش حسین(ع) بود" به مناسبت اربعین حسینی

پویش کتابخوانی «اول کتاب عشق نامش حسین(ع) بود» با هدف پیوند شور و شعور حسینی از طریق فعالیت های فرهنگی کتاب محور، در ۴ گروه‌ و ۷ رشته برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، فراخوان پویش کتابخوانی «اول‌کتاب عشق نامش حسین(ع) بود» با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورا، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با قیام اباعبدالله الحسین(ع)، پیوند شور و شعور حسینی از طریق فعالیت‌های فرهنگی کتاب‌محور، تقویت قدرت نویسندگی اعضاء و کتابداران از طریق استخراج، بازنویسی و تولید متن نمایشی برگرفته از کتاب، شناسایی استعدادهای خلاق در عرصه اجرا و تقویت توانایی سرودن شعر آیینی و پیوند مادحین و شعرا برگزار می‌شود.

پویش کتابخوانی «اول‌کتاب عشق نامش حسین(ع) بود» در ۴ گروه شامل ۳ گروه سنی کودک، نوجوان، بزرگسال و ۱ گروه ویژه کتابداران در ۷ رشته شامل «نقاشی»، «خوانش متن»، «دلنوشته و خاطره‌نویسی»، «چهارگزینه‌ای»، «پرده‌خوانی»، «قصه‌گویی» و «پویش سلام بر حسین(ع)» برگزار می‌شود.

گروه سنی کودک

گروه سنی کودک (۴ تا ۱۲ سال) با شرکت در «پویش سلام بر حسین(ع)» و رشته‌های «نقاشی» و «خوانش متن (از طریق ارسال پادکست یا ویدئو)» می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

گروه سنی نوجوان و بزرگسال

برای گروه سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال) و بزرگسال (۱۸ سال به بالا) رشته‌های «چهارگزینه‌ای»، «خوانش متن (از طریق ارسال پادکست یا ویدئو)» و همچنین ارسال «دلنوشته یا خاطره‌نویسی» در نظر گرفته شده است.

گروه کتابداران

همچنین کتابداران می‌توانند در رشته‌های «قصه‌گویی» و «پرده‌خوانی» در این پویش شرکت کنند.

دریافت منابع

علاقه‌مندان برای دریافت امانی این کتاب‌ها می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه و برای دریافت منابع به صورت فایل متنی و راهنمای شرکت در پویش‌ها از سامانه arbaeen.samakpl.ir استفاده کنند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *