انعقاد تفاهم نامه همکاری کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم

انعقاد تفاهم نامه همکاری کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم

مدیر کتابخانه مرکزی از امضائ تفاهم نامه همکاری با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم خبر داد .

مدیر کتابخانه مرکزی از امضائ تفاهم نامه همکاری با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم خبر داد

دکتر روح اله خادمی اعلام کرد: به تازگی مکتا با کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان نیز با هدف ارتقا خدمات کتابخانه‌ای و اسنادی تفاهم نامه همکاری امضا کرده و هم اکنون کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان نیز به عضویت  این مجمع درآمده است .

عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان در ادامه افزود: در راستای توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی و ارتقا خدمات کتابخانه‌ای و اسنادی تفاهم‌نامه همکاری بین کتابخانه مرکزی ومرکز اسناد دانشگاه سمنان  و مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم (مکتا) منعقد شد.

 

"مکتا" عنوان اختصاری مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم است که کار خود را از سال 1393 با تمرکز بر ایجاد دسترسی و استفاده بیشتر از ظرفیت کتابخانه ها، تبادل تجربیات مدیران و همگامی و همدلی در پاسخ‌گویی به نیاز روزافزون فراگیران دانش و پژوهندگان و با همیاری و همکاری 16 کتابخانه در استان قم آغاز کرد و هم اکنون 60 کتابخانه عضو این مجمع بوده که 50 کتابخانه و مرکز اسناد و موزه در سطح استان قم عضو این مجمع‌ و 10 کتابخانه خارج از استان عضو این مجمع هستند. این مجمع با کتابخانه‌های بزرگ کشور مانند کتابخانه ملی ایران، کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کتابخانه دانشگاه تهران، کتابخانه دانشگاه علامه طباطبایی و نیز کتابخانه مرکز منطقه‌ای علوم و فناوری شیراز ، کتابخانه تخصصی دانشگاه قم ، آستان قدس رضوی، کتابخانه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (س)، کتابخانه حرم امام حسین (ع) تفاهم‌نامه امضا کرده است. «مکتا» با سه هدف اصلی اشتراک‌گذاری منابع، ارتقای بهره‌وری و تبادل تجربیات مدیران راه‌اندازی شده است

نزدیک به سه میلیون جلد کتاب و منابع دیجیتال در مجموع کتابخانه‌های عضو مکتا وجود دارد که با توجه به وجود منابع موضوعی دانشگاه و حوزه ، مراجعان خاص خود را دارد. مکتا در نظر دارد در آینده به مجمع کتابخانه‌های تخصصی ایران تبدیل شود.

یادآور می شود اساتید و دانشجویانی که قصد استفاده از منابع کتابخانه های عضو مجمع مکتا را دارند می توانند به سایت http://makta.ir مراجعه کرده و یا برای اطلاعات بیشتر با دفتر مدیریت کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان خانم لاسجردی با شماره تلفن 31535134  تماس حاصل نمائید.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این خبر وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *