برگزاری آیین نکوداشت سی امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار در دانشگاه سمنان

آیین نکوداشت سی امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار در دانشگاه سمنان روز چهارشنبه 25 آبان ماه، با حضور معاونت پژوهش و فناری دانشگاه، مشاور انجمن علمی- دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه و ریاست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد ، اساتید، کتابداران و برخی از دانشجویان علم اطلاعات و دانش شناسی و با همکاری این انجمن در کتابخانه  مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان برگزارشد.

در این آیین که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی شروع شد، در ابتدا معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه به میهمانان و شرکت کنندگان خیر مقدم و سی امین هفته کتاب و کتابخوانی جمهوری اسلامی را به همه کتابداران و دست اندکاران این حوزه تبریک گفت.

سیف اله سعدالدین در بیانات خود ضمن اهمیت و جایگاه ویژه کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه از کتابخانه به عنوان دروازه ای برای ورود به فضای علمی و پژوهشی دانشگاه اشاره و خاطر نشا ن کرد: اولین برخورد کتابدار یا مسئول کتابخانه در نوع نگاه دانشجو به فضای علمی دانشگاه بسیار تاثیر گذار است و برخورد پسندیده و شایسته باعث جذب دانشجو و خاطره ماندگار در ذهن دانشجو و یا مراجعه کننده خواهد بود. وی در بخشی از سخنان خود کتابداران را  به علت حضور در کتابخانه و لمس کردن و دردست گرفتن کتاب و مطالعه کتاب و رسیدن به آرامش در کتابخانه، سعادتمند تلقی کرد.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به مساعدت ها و حمایت های ریاست دانشگاه  جهت خرید کتاب برای کتابخانه مرکزی و کتابخانه های تابعه دانشگاه تصریح کرد: جهت توسعه و تقویت مجموعه کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد مقرر گردید هر دانشجوی دکتری با همراهی استاد راهنمای مربوطه حداقل یک کتاب تخصصی حوزه رشته خود را به کتابخانه مرکزی جهت خرید معرفی نماید و بدون تردید این امر گامی اثرگذار در جهت بروز رسانی کتب تخصصی دانشگاهی به شمار می رود.

سعدالدین با ابراز خردسندی از راه اندازی تالار افتخارات دانشگاه در محل کتابخانه مرکزی در آینده نزدیک خبر داد و این اتفاق را گامی بزرگ و مهم در جهت توسعه ملی دانشگاه و گسترش فعالیت های اساتید قلمداد کرد.

سعدالدین در پایان بیانات خود ضمن تحسین کتابداران کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و کتابخانه های تابعه دانشگاه از زحمات خالصانه و خدمت رسانی به مراجعین قدردانی کرد.

در ادامه مراسم رحمان معرفت عضو انجمن کتابداران ایران و مشاور انجمن علمی علم اطلاعات و دانش شناسی و از اساتید فرهیخته و برجسته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه  ضمن تشکر از سخنان دکتر سعدالدین روز کتابدار را به همه کتابداران، اساتید و دانشجویان این رشته تبریک گفت و از آنان تشکر کرد.

سپس یکی از دانشجویان فعال رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه  به ارائه مطالب طنزآمیز در خصوص کتاب و کتابداری پرداخت.

در بخشی از این مراسم روح اله خادمی ریاست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه ضمن خیر مقدم به دکتر سعدالدین معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و تشکر از همراهی بی دریغ ایشان در جهت پیشبرد اهداف کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و حضور سایر میهمانان و شرکت کنندگان از زحمات و تلاش های کلیه کتابداران و کارکنان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و کتابخانه های تابعه دانشگاه تشکر و تقدیر کرد.

در بخش اهدای لوح و هدایا ابتدا از زحمات و تلاش های 30 ساله خانم رضوی (کتابدار کتابخانه دانشکده هنر) که به تازگی بازنشسته­ شده ­اند قدردانی شد. ایشان نیز از حضور در جمع همکاران قدیمی کتابخانه ابراز خرسندی کرد و به بازگو کردن حس سه دهه تجربه کاری و خدمت در کتابخانه پرداخت.  سپس پایان بخش آیین نکوداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار لوح تقدیر و هدایای  بود که توسط دکتر سعدالدین، دکتر خادمی و دکتر معرفت به کتابداران و کارکنان کتابخانه مرکزی و دیگر کتابخانه­ های تابعه دانشگاه اهدا گردید، همچنین لوح های تقدیری از طرف ریاست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و مشاور انجمن علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه به  اعضای انجمن علمی علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه اهدا شد.

پس از اتمام برنامه، دکتر سعدالدین از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه بازدید به عمل آوردند و در نشستی صمیمانه با دانشجویان حاضر در کتابخانه مرکزی به گفتگو پرداختند.

 

 

کلمات کلیدی
پروانه کاشانی
تهیه کننده:

پروانه کاشانی

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *